SnabbsökningX

Avancerad sökning

Sektionens funktionärer

Funktionärspost Person(er)
Alumniansvarig Rasmus "chepskedjan, Den där snubben" Göransson
Alumnigruppsmedlem Christopher Jörntell, Douglas "Absurdius" Clifford, Simon "Walle" Wallström
Arkivarie Carl "CNN" Nilsson Nyman, David "Mudkip, Allt Folk, Kramid, Sexy Erik, Köffe" Larsson, Lars "Mezz" Gustafson, Nils Ceberg, Noah "Moa-Albin" Mayerhofer, Oliver Bergendorff, Rasmus "chepskedjan, Den där snubben" Göransson
Artist Adina Borg, Alen "Lulle, Steve, Karaokesnubben" Lulic
Barmästare Emmy "MAHCHATTLABB" Edfors
Blixt Gordon / Blixt Gudrun Gabriel "Gilbert, Fotografen, Ljudfantast" Sjöberg, Oliver Bergendorff
Cafémästare Axel Syrén
D'du-redaktör V.A. Kant
DJ V.A. Kant
DWWW-ansvarig V.A. Kant
DWWW-medlem Axel "Hillmeds Pølsemannen" Hellman, Christian Bilevits, David "Mudkip, Allt Folk, Kramid, Sexy Erik, Köffe" Larsson, Fabian "Sabian Fundholm" Sundholm, Fred "Uteliggaren, Two-face" Nordell, Lars "Mezz" Gustafson, Marcus Rettig, Martin "The Unicorn, Pun man jr." Bergman, Nick "Martin" Sancovic Persson, Nils Ceberg, Noah "Moa-Albin" Mayerhofer, Oliver Persson, Sebastian "Saftsås" Hegardt, Sebastian "Kabbage, Kabbe, Kabbelicious, Karabesexi" Karabeleski, Simon "Räkan" Hyttfors, Viktor "Kläehyson, Klajjan, BBQ, Vitkål" Claesson
Flicka på teknis V.A. Kant
Fotograf Adina Borg, Fabian "Sabian Fundholm" Sundholm, Gabriel "Gilbert, Fotografen, Ljudfantast" Sjöberg
Funktionär inom Cafémästeriet Axel Isberg, Elisabeth Persson, Jenny "Fjortisnollan" Martinsson, Joel Bångdal, Lisa "Bompa, Lina" Claesson, Martin "The Unicorn, Pun man jr." Bergman, Nick "Martin" Sancovic Persson, Nils Ceberg, Sara "!Elin, Det här va ett kul spel, Gunnar the Overlord" Lindgren, Sebastian "Kabbage, Kabbe, Kabbelicious, Karabesexi" Karabeleski, Therese "Småkaka" Magnusson
Funktionär inom källarmästeriet Albin Sverreson, Nils Ceberg, Rasmus Andersson
Funktionär inom näringslivsutskottet Alexandra Bucei, André Hedesand, Annie Tallund, Haochen Liu, Oliver "Aiii 'Love#2' Caramba" Dageson, Simon "Räkan" Hyttfors
Funktionär inom programmästeriet David "Mudkip, Allt Folk, Kramid, Sexy Erik, Köffe" Larsson, Jonathan Frisk
Funktionär inom propagandamästeriet V.A. Kant
Funktionär inom sexmästeriet V.A. Kant
Funktionär inom skattmästeriet Axel "Wille" Wihlborg
Funktionär inom Studierådet Alexandra Bucei, Jenny "Fjortisnollan" Martinsson, Joel Bångdal, Sara "!Elin, Det här va ett kul spel, Gunnar the Overlord" Lindgren, Simon Åkesson
Idrottsförman Fabian "Sabian Fundholm" Sundholm, Filip Myhrén, Katja Palmkvist, Oskar Pott
Informationsutskottsrepresentant TLTH V.A. Kant
Inspektor Jan Eric Larsson
Jubileumsansvarig V.A. Kant
Jubileumsgeneral V.A. Kant
Karnevalsansvarig V.A. Kant
Kinaansvarig Adam Varg Barvesten
Kurskommissarie Jenny "Fjortisnollan" Martinsson, Oscar Sigurdsson
Kårrepresentant V.A. Kant
Källarmästare Henrik "Mjölk, 50% puben Puben" Olsson
Köksmästare Emil "Äh, vi kör igen!" Wihlander, Jakob Hök, Nils Stridbeck, Oscar Isberg
LANparty-ansvarig Carl "CNN" Nilsson Nyman, Kasper Boye Frick, Lasse "he-man, tysken" Heemann, Martin "The Unicorn, Pun man jr." Bergman, Mattias "meklund" Eklund, Nils Ceberg
Likabehandlingsombud Christian Saeland, Christopher Jörntell
Medaljelelekommittémedlem Axel Syrén, Elin "Vicaste" Sakurai, Lisa "Bompa, Lina" Claesson, Rasmus "chepskedjan, Den där snubben" Göransson
medlem i Case-gruppen Björn Gummesson, Sara Egli
Medlem i Projektgruppen för Teknikfokus V.A. Kant
Medrepresentant Utbildningsnämnd A V.A. Kant
Mentorsansvarig V.A. Kant
Märkvärdig Tove Sölve
Näringslivsansvarig Erik "Gralle" Gralén
Peppare Albin Sverreson, Alexandra Bucei, Hannes Lantz, Inger Gundersen, Joel "helt OOrimligt Pyython" Jonsson, Martin Johansson, Oliver "Aiii 'Love#2' Caramba" Dageson
Preferensmästare Elsa Nilsson
Programmästare Sebastian "Saftsås" Hegardt
projektledare för Case-gruppen V.A. Kant
Propagandamästare, tillika Sekreterare Viktor "Kläehyson, Klajjan, BBQ, Vitkål" Claesson
Pubmästare Niklas Hedström
Readmeredaktös V.A. Kant
Revisor David "Mudkip, Allt Folk, Kramid, Sexy Erik, Köffe" Larsson, Lars "Mezz" Gustafson
root Nils Ceberg
Sektionslivskvalitetsförhöjare V.A. Kant
Sektionsordförande Anna "Sektionsmamma" Qvil
Semesterfirare Åke Edqvist
Sexmästare Daniel "Cbek, MiniShogge" Jannemyr Åhlin
Skattmästare Fred "Uteliggaren, Two-face" Nordell
Skyddsombud Lasse "he-man, tysken" Heemann
Sparkyansvarig Mattias "meklund" Eklund
Stabsmedlem Joakim "Joakim" Tokstålle, Nostromo Bratwurst, Optimus Sötnos, Orvar Stuprör, Sanna Nyponsoppa
Studierådets Webbansvarig Jenny "Fjortisnollan" Martinsson
Studierådsordförande Hannes "Kr(a/ä)mpaj, Skrotnisse" Åström
Studierådssekreterare Jonatan Almfjord
sudo Noah "Moa-Albin" Mayerhofer, Oliver Bergendorff
Sångarstridsförman Jenny "Fjortisnollan" Martinsson, Nostromo Bratwurst
Sångförman Kasper Boye Frick, Lukas Lönnborn
Talman Tim "Lightning McQueen" Djärf
Tandemgeneral V.A. Kant
Teknikfokusansvarig V.A. Kant
Trädgårdsmästare Christian Saeland, Julia Nolinder, Maria Björnberg
Utbytesansvarig V.A. Kant
Utedischoansvarig Hanna Höjbert
Valberedningsordförande V.A. Kant
Valberedningsrepresentant V.A. Kant
Valberedningsrepresentant TLTH V.A. Kant
Valnämndsrepresentant TLTH V.A. Kant
Vice Barmästare Amanda Flote, Axel Holmqvist
Vice Cafémästare Fabian "Sabian Fundholm" Sundholm, Hannes Lantz
Vice Källarmästare Christian Saeland, Lasse "he-man, tysken" Heemann
Vice Näringslivsansvarig Joel "helt OOrimligt Pyython" Jonsson
Vice Programmästare Erik "Nord" Nord, Keiwan Mosaddegh
Vice Propagandamästare V.A. Kant
Vice Pubmästare Elizabeth Fomon, Filip Vannfält, Simon "Räkan" Hyttfors
Vice Sektionsordförande Gillis "Underkläder" Oldfeldt
Vice Sexmästare Jesper "Berg1" Berg, Olivia Mattsson
Vice Skattmästare Emil "Äh, vi kör igen!" Wihlander, Jamil Maqdis Anton
Vice studierådsordförande Julia Baeza
Vinförman Anna "Sektionsmamma" Qvil, Fred "Uteliggaren, Two-face" Nordell
Världsmästare V.A. Kant
Årskursrepresentant för C1 V.A. Kant
Årskursrepresentant för C2 V.A. Kant
Årskursrepresentant för C3 V.A. Kant
Årskursrepresentant för D1 V.A. Kant
Årskursrepresentant för D2 V.A. Kant
Årskursrepresentant för D3 V.A. Kant
Ölförman Erik "Gralle" Gralén, Joakim Rudberg, Jonathan Paul, Rasmus "chepskedjan, Den där snubben" Göransson
Övermarskalk Elizabeth Fomon
Överpeppare Jacob Nilsson, Lucy Albinsson
Överphös Jesper "Snyggare utan tröja, Grumpy cat, Bäbis, Grahn" Grahm

Inom ett mästeri

Styrelsen
Propagandamästeriet
Skattmästeriet
Studierådet
Cafémästeriet
Näringslivsutskottet
Källarmästeriet
Programmästeriet
Sexmästeriet
Andra förtroendevalda
Nollningsutskottet
Medaljelelekommittén
Valberedningen
Trivselrådet

Utskriftsvariant Ändrad 2015-10-09 kl 19.55 ©Datatekniksektionen TLTH ordforande[kanelbulle]dsek.se Lägg till i snabblänkar